ul. Wawelska 5, 02-034 Warszawa | ul. Wałowa 3, 00-202 Warszawa Godziny otwarcia: 7:00 – 21:00 +48 22 120 20 88

Rezonans magnetyczny głowy

>Rezonans magnetyczny głowy

rezonans magnetyczny głowy - zdjęcieZe względu na wielopłaszczyznowość i duże pole widzenia, rezonans magnetyczny głowy jest najdokładniejszym sposobem na szczegółową ocenę tkanki mózgowej, pozwalającym na uwidocznienie istoty białej, istoty szarej korowej, układu komorowego, struktur głębokich mózgu oraz wewnątrzczaszkowych odcinków nerwów czaszkowych.

Badanie to jest najlepszą metodą na prawidłową ocenę struktur mózgowia (w szczególności tylnej jamy czaszki), układu komorowego, zbiorników płynowych i stanu przysadki mózgowej w płaszczyźnie czołowej. W widocznym obszarze lekarz opisujący badanie może zaobserwować zmiany ogniskowe oraz relacje z zatokami i wewnętrznymi tętnicami szyjnymi.

mri głowyW badaniu obrazowym rezonansem magnetycznym widoczne są również sygnały z naczyń wewnątrzczaszkowych i zatok żylnych opony twardej (np. poprzecznej lub esowatej). Można również zaobserwować pojedyncze torbiele lub ich duże grupy wzdłuż bądź na zatokach żylnych, które mogą być powodem wyżłobionych ubytków w kości potylicznej.

Za pomocą badania rezonansem możemy również zobrazować m.in. kompleksy nerwowe w kątach mostowo-móżdżkowych i przewodach słuchowych wewnętrznych, ich ewentualne narażenie na uciski oraz potencjalne zmiany ogniskowe. Ocenie podlega ponadto znajdujący się w głowie błędnik błoniasty oraz narażone na zmiany patologiczne piramidy skroniowe i trąbki Eustachiusza.

rezonans magnetyczny głowyrezonans głowyRezonans magnetyczny pozwala na wyjątkowo dokładne zbadanie układu naczyniowego (naczynia wewnątrzczaszkowe żylne i tętnicze). Dzięki badaniu możliwe jest wykrycie konfliktu naczyniowo-nerwowego i ocenienie ich relacji względem siebie, gdyż tłem dla naczyń krwionośnych jest tkanka mózgowa.

Dzięki niezwykłym możliwościom wysokopolowego aparatu 1,5T możliwe jest dojrzenie nawet najmniejszych nerwów czaszkowych oraz wykrycie ewentualnie powstałych zmian.

Wróć

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.