ul. Wawelska 5, 02-034 Warszawa | ul. Wałowa 3, 00-202 Warszawa Godziny otwarcia: 7:00 – 21:00 +48 22 120 20 88

W trakcie badania rezonansem magnetycznym

>W trakcie badania

Badanie rezonansem magnetycznym jest zupełnie bezbolesne i nieszkodliwe. Przed wejściem do pomieszczenia aparatu RM zostaniecie Państwo poproszeni o wyjęcie z ubrania wszelkich metalowych przedmiotów oraz urządzeń elektronicznych i pozostawienie ich poza pomieszczeniem. W przypadku Pań należy pamiętać o usunięciu z włosów wszelkich metalowych przedmiotów, w tym wsuwek do włosów, klipsów czy metalowych spinek.

Badanie rezonansem magnetycznym trwa od 15 minut do godziny. Wewnątrz pomieszczenia panuje znaczny hałas, dlatego w trakcie badania Pacjent może założyć zatyczki do uszu lub dedykowane słuchawki wygłuszające.

Każdy Pacjent otrzymuje sygnalizator, dzięki któremu może w każdej chwili przerwać badanie w przypadku dolegliwości, takich jak uczucie klaustrofobii, duszności, nudności, zawroty głowy itp. Badanie odbywa się w pozycji leżącej, na specjalnym ruchomym stole. Stół wraz z Pacjentem jest wsuwany do tunelu aparatu. Podczas badania należy leżeć spokojnie i pozostawać w bezruchu.

Nad przebiegiem badania czuwa technik oraz lekarz, którzy obserwują pomieszczenie. Polecenia ze strony personelu wydawane są przez mikrofon. W przypadku niektórych badań niezbędne jest podanie kontrastu dożylnie. W takim wypadku przed badaniem zostanie założony wenflon do jednej z żył przedramienia. Kontrast używany do badań rezonansem magnetycznym to preparaty posiadające właściwości paramagnetyczne. Stosowane środki cechuje bardzo mała liczba objawów niepożądanych, takich jak ból głowy, objawy gorąca po podaniu środka, do rzadkości należą też reakcje alergiczne.

Wróć

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.